همایش نقش ICT در اصلاح الگوی مصرف روز یکشنبه 29 آذر برگزار گردید

افزایش بهره وری بدون فناوری اطلاعات بی معناست

مشهد - خبرگزاری مهر: رئیس سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی گفت: برای افزایش بهره وری و تغییر رویکرد در نظام صنفی، فناوری اطلاعات باید گسترش پیدا کند.

به گزارش خبرنگار مهر در مشهد، عیسی نجفی شامگاه یکشنبه در همایش نقش ICT در اصلاح الگوی مصرف در حاشیه نمایشگاه پژوهش و فناوری خراسان رضوی با تاکید بر اهمیت نقش فناوری اطلاعات و ارتباطات بر اصلاح الگوی مصرف در جامعه افزود: اصلاح الگوی مصرف نهادینه کردن روش صحیح استفاده از منابع کشور در تمام امور است و استفاده از فناوری منجر به ارتقا کیفیت سطح زندگی، کاهش هزینه های زندگی و زمینه ساز گسترش عدالت خواهد شد.

وی با بیان اینکه استفاده از فناوری در اطلاعات در اصلاح الگوی مصرف مستلزم فرهنگسازی است، اظهار داشت: اصلاح الگوی مصرف رویکردی از بهره وری است و امروزه شاخص پیشرفت یک اجتماع به کیفیت زندگی بستگی دارد.

نجفی گفت: استفاده دیجیتال، تجارت الکترونیک، سازمانهای مجازی و دانشگاه مجازی نمونه هایی از زمینه های فناوری اطلاعات است که می تواند منجر به اصلاح الگوی مصرف شود.

وی گفت: برای افزایش بهره وری و تغییر رفتار و رویکرد بدون فناوری اطلاعات هیچ کاربردی نخواهد داشت.

کارشناس دفتر فناوری اطلاعات استانداری نیز در ادامه این سمینار در خصوص نقش تجارت الکترونیک در اصلاح الگوی مصرف اظهار داشت: با الکترونیکی شدن هر یک از اجزای معامله یک تجارت الکترونیکی شکل می گیرد.

حسین کمال افزود: یکی از بارزترین مزایای تجارت الکترونیکی که منجر به اصلاح الگوی مصرف می شود بهبود ارتباط با مشتریان، امکان حضور مشتریان در هر مکان و زمانی امکان ارتباط و نظرسنجی از مشتریان یک کالای خاص است.

وی در ادامه به نقش تجارت الکترونیک در ایران اشاره کرد و گفت: در ایران سالانه به طور متوسط 15 میلیون دلار جهت چاپ اسکناس هزینه می شود در حالیکه عمر مفید این اسکناسها دو سال است و از طرفی مردم هنوز به تجارت الکترونیک اعتماد و آگاهی ندارند ومشکلات و هزینه های دسترسی به اینترنت در ایران نیز از دیگر معضلات بکارگیری تجارت الکترونیک در کشور ماست که باید مورد توجه قرار گیرد.

کارشناس فناوری اطلاعات سازمان نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی نیز در این سمینار افزود: آموزش فرآیندی است که مبتنی بر یادگیری و ایجاد تغییرات ثابت در انسان می شود و این آموزش به روشهای حضوری و نیمه حضوری و مجازی است.

احسان اصولی افزود: آموزش الکترونیکی فرایندی است که امروزه در تمام دنیا متداول شده است و رویکردهای جدید آموزش مبتنی بر فناوری اطلاعات بر اصلاح الگوی مصرف کمک زیادی می کند.

/ 0 نظر / 16 بازدید