هشتمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران
هشتمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران شهریورماه در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود
منبع : وب سایت معاونت پژوهشی دانشگاه فردوسی مشهد

هشتمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران، 23 و 24 شهریور 1390 در دانشگاه فردوسی مشهد برگزار می‌شود.
دبیر هشتمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران گفت: کنفرانس سالانه انجمن رمز ایران در حوزه امنیت اطلاعات و رمزشناسی و با هدف هم‌افزایی دانش و انتشار یافته‌های نو و بدیع در این زمینه علمی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود.
دکتر محسن کاهانی افزود: آشنایی و ارتباط کارشناسان و استادان حوزه امنیت فضای تبادل اطلاعات، بررسی چالش‌های علمی و اجرایی در فرایند کاربری آن در فضای مجازی و تاکید بر امن‌سازی فضای تبادل اطلاعات در کشور از دیگر اهداف برگزاری این کنفرانس است.
موضوع‌های این کنفرانس شامل مبانی رمز‌شناسی، پیاده‌سازی الگوریتم‌های رمزنگاری، امنیت سیستم‌ها و کاربردها، پنهان‌سازی اطلاعات، پروتکل‌های رمزنگاری و امنیتی، و مهندسی و مدیریت امنیت اطلاعات است و همچنین مهلت ارسال مقاله به این کنفرانس تا 31 اردیبهشت 1390 می‌باشد.
دکتر محسن کاهانی ضمن دعوت از استادان و پژوهش‌گران برای ارسال مقاله به این کنفرانس گفت: مقاله‌هایی که به زبان انگلیسی در کنفرانس پذیرفته می‌شوند در پایگاه IEEE Xplore digital library نمایه می‌شوند. همچنین مقاله‌های برتر کنفرانس در مجله علمی و پژوهشی ISeCure منتشر خواهند شد.
قائم‌مقام رئیس دانشگاه فردوسی مشهد در امور فناوری اطلاعات و ارتباطات با اشاره به تهدیدها و مخاطرات امنیتی فضای تبادل اطلاعات، گفت: پیشرفت روزافزون کاربری سامانه‌های نرم‌افزاری و شبکه‌های رایانه‌ای، لزوم توجه به جنبه‌های امنیت آن‌ها و ضرورت امن‌سازی این شبکه‌ها و سامانه‌ها را دو چندان کرده است.
دکتر کاهانی افزود: در کنفرانس هشتم انجمن رمز ایران، موضوع‌های کاربردی حوزه امنیت فناوری اطلاعات و ارتباطات نیز در قالب برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیگیری می‌شود.
فراخوان مقاله هشتمین کنفرانس بین‌المللی انجمن رمز ایران در وب‌گاه این کنفرانس به نشانی http://iscisc2011.um.ac.ir منتشر شده است.
/ 0 نظر / 29 بازدید