تیرماه، ماه تیرباران اهالی صنف

تیرماه، ماه تیرباران اهالی صنف تیرماه، ماه تیرباران اهالی صنف منبع انتشار :روابط عمومی نظام صنفی خراسان منبع اصلی :مهدی گل‌محمّدی

دل‌نوشته‌ای از رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان خراسان رضوی در سایت رسمی سازمان منتشر شد. بعد از خواندن متن گویی که بر دل پر دردم چنگ زده شد.

حتما می‌دانید مواردی که به آن‌ها در متن مورد نظر اشاره شده، درد دل‌ها و زخم‌های جانسوز بر پیکر اهالی یک صنف است، نه دغدغه‌های شخصی؛ پس مسئولین و مدیران ارشد وزارت‌خانه‌های مرتبط با حوزه‌ی فن‌آوری اطلاعات باید بدانند که روزی این زخم‌ها دهان باز خواهند کرد؛ و قطعا آن روز برای جبران هر کاری دیر خواهد بود.

اما این که تمام گناه را ناشی از عملکرد نادرست مسئولین و قانون‌گذاران و متولیان این صنعت بدانیم، راه را به خطا رفته‌ایم.

پرسش جدی این‌جاست: وظیفه‌ی اصلی اهالی این صنف چیست؟

همان‌طور که در متن این دل‌نوشته اشاره شده، نظم‌بخشی به فعالیت‌ها در این صنف بر عهده‌ی سازمان نظام صنفی رایانه‌ای می‌باشد؛ اما آیا وظیفه‌ی اهالی این صنف فقط دست به سینه نشستن و به خط شدن سرباز گونه برای نظم‌بخشی و پیروی بی‌چون و چرا از قوانین درست و غلط وضع شده است؟

تصور این‌جانب این است که مسئولان و متولیان ما را به درستی نمی‌شناسند و به اهمیت کار ما پی‌ نبرده‌اند که این‌گونه ناجوانمردانه و ناعادلانه و به دور از حق‌شناسی و قدردانی رفتار می‌کنند.

حتما آن‌ها از قدرت درونی اعضاء این صنف مطلع نیستند!

حتما اطلاع ندارند که یک اعتصاب 24 ساعته توسط اعضاء این صنف، تمام کشور را به چالش خواهد ‌کشاند!

نه هواپیما می‌تواند به پرواز در آید؛ نه دکتر جرات رفتن به اطاق عمل را خواهد داشت! نه کارخانجات می‌توانند خطوط تولید خود را اداره نمایند! نه ادارات و دوایر دولتی می‌توانند وظایف محوله‌ی خود را انجام دهند. نه رئیس‌جمهور کشورمان مجال انجام کاری را پیدا خواهد کرد! نه کسی می‌تواند به دنبال همت مضاعف و کار مضاعف باشد! و نه ... .

در این نوشته، تیرماه یادآور خاطرات ریز و درشتی اعلام شده که در دهه‌ی جاری روزهایی را به خود اختصاص داده است.

اما باید بدانیم تیرماه یادآور روزهای سرد و سیاه دیگری نیز هست. سال‌هاست که در تیرماه، سازمان امور مالیاتی کشور قربانیان زیادی از این صنف می‌گیرد. سال‌هاست که تیرماه، ماه تیرباران اهالی این صنف بوده و متاسفانه هنوز اقدام جدی برای جلوگیری از این قتل ‌عام صنفی صورت نگرفته است.

حتما ابلاغ ریاست جمهوری به سازمان امور مالیاتی کشور مبنی بر معافیت اهالی این صنف در مورخ 1/12/86 را به یاد دارید که هنوز به گوش مسئولین سازمان مالیاتی نرسیده و آن را اجرایی نمی‌دانند.

ضمن تشکر از نگارنده‌ی متن، بابت ابراز هم‌دردی با اهالی این صنف که همه‌ی ما به مانند قطره‌ای از این دریای خروشان هستیم، تقاضای ایجاد هم‌دلی، وفاق، اتفاق آراء، هماهنگی، وحدت رویه، ثبات و یک‌رنگی بین اعضاء برای استفاده‌ی صحیح و درست از قدرت واقعی این صنف و به نمایش در آوردن آن را از سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور دارم.

و بهتر است به این سئوال هر چه زودتر پاسخ دهیم؛ وقت تعطیلی تیرباران در تیرماه کی فرا خواهد رسید؟!؟!


سه شنبه 15 تیر 1389
 

/ 0 نظر / 23 بازدید