هشتمین همایش کارشناسان فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی برگزار گردید

روز پنج شنبه  ٢١/٨/٨٨ از ساعت ٩ الی ١٢ هشتمین همایش کارشناسان فناوری اطلاعات استان خراسان رضوی در محل آمفی تئاتر دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد برگزار گردید.

در ابتدای این همایش آقای مهندس محمد رضا خلیلی مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات استانداری خراسان رضوی ضمن خیر مقدم به حاضرین به تبین برنامه ها و اهداف برگزاری همایش های کارشناسان فناوری اطلاعات در حوزه استان پرداخت و با ارائه گزارشی از وضعیت بودجه های تخصیص داده شده و ابلاغ شده در حوزه فناوری اطلاعات و برنامه های جاری توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات در استان   ٢٨ دی لغایت ٢ بهمن را موعد برگزاری نمایشگاه کامکس مشهد اعلام نمود . ایشان ضمن برشمردن امنیت داده و اطلاعات در فضای سایبر به عنوان جدی و مهمترین ترین چالش روز مرء دستگاه ها و شرکتها و اشخاص ، برخی از  فعالیتها و برنامه های ماه های جاری و آینده استان در حوزه فناوری اطلاعات را به سمع نظر حاضرین رساند  . گزارش انعکاس اخبار همایش در رسانه ها را در این لینک ببینید.

پس از آقای مهندس خلیلی جناب آقای دکتر محسن کاهانی دانشیار گروه کامپیوتر دانشگاه فردوسی مشهد و ریاست مرکز آمار و اطلاعات دانشگاه و ریاست آزمایشگاه آپا  به ارائه موضوع تخصصی امنیت داده و اطلاعات در بستر وب و معرفی آزمایشگاه تخصصی آپا دانشگاه فردوسی مشهد پرداخت .

در ادامه جلسه آقای آرش شاهکار از اعضاء آزمایشگاه آپا ‌به ارائه کارگاه آزمایشی امنیت داده و اطلاعات پرداخته و جزئیات نمونه هایی از اختلالات ممکن و ساده و پیچیده امنیت اطلاعات و راه های گریز از در دام افتادن نفوذهای غیر مجاز را معرفی نمود.

در پایان همایش آقای عیسی نجفی ریاست نظام صنفی رایانه ای خراسان رضوی و رئیس کمسیون  فناوری اطلاعات ستاد اصلاح الگوی مصرف استان با تقدیر و تشکر از حاضرین و کارگردانان همایش هشتم بخصوص آقای دکتر کاهانی و همکاران ایشان به سه مورد قابل توجه اشاره نمودند موارد مورد اشاره اقای نجفی به شرح زیر بود:

- دومین آزمون احراز صلاحیت مشاورین فناوری اطلاعات و ارتباطات استان در تاریخ ١٣/٩/٨٨ برگزار می گردد که از کلیه کارشناسان حوزه فناوری اطلاعات که متمایل به دریافت پروانه مشاوره و نظارت رتبه سه مس باشند دعوت به عمل آورد تا با مراجعه با دبیرخانه سازمان نظام صنفی رایانه ایتان نسبت به ثبت جهت شرکت در آزمون اقدام نمایند.

- دوازدهمین نمایشگاه بین المللی کامپیوتر ، تجارت الکترونیک ، اینترنت و ماشینهای اداری و سومین نمایشگاه بین المللی صنایع مخابرات و اطلاع رسانی با نام تجاری کامکس ٢٠١٠  در تاریخ ٢٨ دی لغایت ٢ بهمن برگزار خواهد شد که ان شاء ا... همایش بعدی یعنی نهمین همایش کارشناسان حوزه فناوری استان نیز همزمان با نمایشگاه فوق الذکر برگزار خواهد شد.

- کمیسیون فناوری اطلاعات ستاد اصلاح الگوی مصرف استان آماده دریافت طرحهای مرتبط با تاثیر فناوری اطلاعات در اصلاح الگوی مصرف می باشد لذا از کلیه کارشناسان عزیز دعوت به عمل می آید در صورت تمایل طرحهای و ایده های مرتبط با نقش و تاثیر فناوری اطلاعات در اسلاح الگوی مصرف خود را به دبیرخانه کمیته آموزش ، پژوهش و فناوری اطلاعات استان واقع استانداری خراسان رضوی دفتر آموزش و پژوهش ارسال دارند

 

/ 0 نظر / 14 بازدید